Optoelektronika

Frezy jednoostrzowe
Narzędzia z kontrolowaną odchyłką promienia

Diamentowe narzędzia K&Y dostarczają rewolucyjnych rezultatów w produkcji soczewek kontaktowych i soczewek wewnątrzgałkowych IOL, jak również w produkcji soczewek do układów podczerwonych i noktowizyjnych. Dostarczamy również narzędzia diamentowe do obróbki soczewek stosowanych w laserach, teleskopach i napędach CD. W swojej ofercie posiadamy narzędzia diamentowe do kształtowania powierzchni wklęsłych i wypukłych o promieniach rzędu 1 mikron do 1000mm. W przypadku gdy liczy się ekstremalnie duża dokładność narzędzia skrawającego, posiadamy narzędzia o odchyłce promienia rzędu 0,02 mikrona.FREZY JEDNOOSTRZOWE

Charakterystyczne dla frezów diamentowych jednoostrzowych jest walcowa geometria ostrza tnące i duży promień. Od momentu gdy sztywność układu narzędzie-przedmiot obrabiany nie stanowi problemu i można zachować stałe położenie narzędzia względem przedmiotu obrabianego pojawiła się możliwość wykorzystania większych promieni ostrza tnącego, co przekłada się w olbrzymim stopniu na ogromny wzrost jakości powierzchni obrabianej. Do normalnych zastosowań posiadamy narzędzia o standardowych promieniach r=5mm lub r=10mm, jednakże jesteśmy w stanie wykonać narzędzia o promieniu do r=100mm.

Właściwości
Ciągła jakość ostrza noża
Optymalna żywotność narzędzia
Brak zadziorów przy powiększeniu 500x (nomarski)
Wysoka dostępność
Możliwosć uzgodnienia odsadzenia nożaNARZĘDZIA Z KONTROLOWANĄ ODCHYŁKĄ PROMIENIA

     Narzędzia K&Y, które posiadamy w swojej ofercie, to narzędzia o kontrolowanej odchyłce promienia, o geometrii ostrza tnącego walcowej lub stożkowej. W celu uzyskania najwyższej dokładności geometrycznej obrabianego elementu, jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu standardowe narzędzia o stożkowej geometrii ostrza tnącego o odchyłce promienia 2.5µm i narzędzia opcjonalne o odchyłce promienia 0.05µm.

     Standardowy kąt przyłożenia dla powyższych narzędzi do 10°, jednak w przypadku narzędzi niestandardowych jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu narzędzie dostosowane do Państwa potrzeb produkcyjnych.

Właściwości
Kontrolowana odchyłka promienia 0.25 µm
Certyfikat zgodności
Brak zadziorów przy powiększeniu 800x (nomarski)
Optymalna żywotność narzędzia
Lutowane próżniowo

Opcje
Dolna granica odchyłki promienia 0.12 µm
Walcowa geometria ostrza noża
Diament naturalny
Diament syntetyczny
Różne geometrie
Trzonek monolityczny
Noże zkładane, system płytek wymiennych


← wróć
© 2009 Diamantech